Kurallar

SUNUCU KURALLARI/KAYIT SÖZLEŞMESİ/SATIŞ SÖZLEŞMESİ

HAKSIZ AVANTAJ

1- Hile veya hile gibi etki gösteren herhangi bir şeyin kullanımı kesinlikle yasaklanmıştır. Bu kurala uyulmaması kişinin hesabına süresiz uzaklaştırılma cezası verilmesiyle sonuçlanır.

Örnek: XRAY kullanmak, F3+A'yı XRAY gibi kullanmak, monitör parlaklığını tamamen açıp FULLBRIGHT hilesi gibi kullanmak, Minimap modunu XRAY gibi kullanmak...

2- Bir kişi en fazla 1 adet yan hesap açabilir. 1'den fazla yan hesap açılması yasaktır. Bu kurala uyulmaması kişinin tüm hesaplarına süresiz uzaklaştırılma cezası verilmesiyle sonuçlanır.

3- Oyun açıklarından faydalanmak ve bu hatayı bildirmemek yasaktır. Bu kurala uyulmaması bu işlemle alakası olan tüm hesaplara süresiz uzaklaştırılma cezası verilmesiyle sonuçlanır.

SOHBET KURALLARI

1- Her türlü küfür, hakaret, aşağılama, kışkırtma, genel aile içeriğine uymayan, küstahça içerik kullanımı yasaktır. Bu kurala uyulmaması kişinin hesabına 2 saat susturulma cezası verilmesiyle sonuçlanır.

2- Birinci maddeye daha ağır şekillerde uyulmaması da yasaktır. Bu kurala uyulmaması kişinin hesabına 8 saat susturulma cezası verilmesiyle sonuçlanır.

3- Her türlü reklam yasaktır. İnsanları başka sunuculara davet etmek yasaktır. Dolaylı yoldan veya doğrudan bu kurala uyulmaması kişinin hesabına süresiz uzaklaştırılma cezası verilmesiyle sonuçlanır.

4- Özel mesajlara reklam barındırmadığı sürece karışılmaz. Özel mesajlardan reklam yapılması, insanların başka sunuculara çağrılması yasaktır. Dolaylı yoldan veya doğrudan bu kurala uyulmaması kişinin tüm hesaplarına süresiz uzaklaştırılma cezası verilmesiyle sonuçlanır.

5- 3. ve 4. maddelere uyulmamasına teşebbüs edilmesi yasaktır. Bu kurala uyulmaması kişinin hesabına süresiz uzaklaştırılma cezası verilmesiyle sonuçlanır.

6- Spam ve Flood yasaktır. Bu kurala uyulmaması kişinin hesabına 1 saat susturulma cezası verilmesiyle sonuçlanır.

7- 1. ve 2. maddedeki yasak davranışların yetkililere yapılması yasaktır. Bu kurala uyulmaması kişinin hesabına süresiz uzaklaştırılma cezası verilmesiyle sonuçlanır.

CLAİM

1- Overworld, Nether ve End olmak üzere bu 3 boyuttan herhangi birinde claimli olup olmadığı fark etmeksizin herhangi bir bölgenin trollenmesi yasaktır. Bu kurala uyulmaması kişinin hesabına 1 hafta uzaklaştırılma cezası verilmesiyle sonuçlanır.

2- Bir claimde izinsiz bulunmak yasaktır. Şikayetçi olunması halinde bu kural devreye girer. Claimden çıkılmazsa bu kurala uymayan kişiye 6 saat uzaklaştırılma cezası verilir.

TUZAK VE İHANET

1- Sunucuda tuzak kurmak yasak değildir. Herhangi bir kişi bir tuzağa düşerse bundan kendisi sorumludur.
Oyuncular kime güvenip güvenmediklerini iyi seçmelidir.

2- Oyuncuların birbirlerine ihanet etmelerinden oyuncuların kendileri sorumludur.
Oyuncular kime güvenip güvenmediklerini iyi seçmelidir.

TİCARET

1- Sunucuda dolandırıcılık yapmak yasaktır. Bu kurala uyulmaması kişinin hesabına süresiz uzaklaştırılma cezası verilmesiyle sonuçlanır.

Dolandırılan kişiye kaptırdığı mal geri verilmez.
Bir eşyayı olmadığı gibi gösterip satmak dolandırıcılık sayılmaktadır.
Örnek: Taş kılıca büyü basıp "Netherite Kılıç" adını verip satmak.

2- Sunucuda birileri satış yapacakken müşterilerini kapmak yasak değildir ama hoş da değildir. Lütfen yapmayın.

3- Oyun içi herhangi bir şeyin biwanetwork.net dışında oyun parası dışında bir şey ile satılması/takası yasaktır. Bu kurala uyulmaması bu işlemle alakası olan tüm hesapların süresiz uzaklaştırılma cezası verilmesiyle sonuçlanır.

OYUN İÇİ UYARILAR

1- Kişilerin yedikleri uyarılar 7 gün sonra silinir.

2- 3 uyarıya varan kişi sunucudan tek seferliğine atılır.

3- 4. uyarıda kişinim hesabına 12 saat uzaklaştırılma cezası verilir.

4- 5. uyarıda kişinim hesabına 24 saat uzaklaştırılma cezası verilir.

5- 6. uyarıda kişinim hesabına 7 gün uzaklaştırılma cezası verilir.

DESTEK SİSTEMİ

1-Destek sistemini kötüye kullanan, aynı talebi üst üste atan veya atılması için başkalarını örgütleyen kullanıcılar hakkında süresiz hesap ve talep atma engeli uygulanır.

2-Destek sisteminde talep yollarken sahte, üzerinde oynanmış, değiştirilmiş ve kasıtlı kanıt yollayan kullanıcılar hakkında süresiz engel uygulanır.

KAYIT SÖZLEŞMESİ

1- Hesap güvenliğinden hesap sahibinin kendisi sorumludur. E-posta adresini doğru girmek, şifresini güvenli bir şifre seçmek ve başka sunucularda kullanmamak oyuncunun kendi sorumluluğudur.

2- Herhangi bir şekilde hesap satışı yapmak yasaktır. Bu kurala uyulmaması bu işlemle alakası olan tüm hesapların süresiz uzaklaştırılma cezası verilmesiyle sonuçlanır.

3- Hesabın başkasına devredilmesi yasaktır. Bu kurala uyulmaması bu işlemle alakası olan tüm hesapların süresiz uzaklaştırılma cezası verilmesiyle sonuçlanır.

4- biwanetwork.net kayıt sözleşmesinin, satış sözleşmesinin ve kuralların değiştiğini bildirmeme hakkını saklı tutar.

5- biwanetwork.net kendi çıkarlarını ve sunucu huzurunu korumak doğrultusunda hesaplara kayıt sözleşmesinden, satış sözleşmesinden ve kurallardan farklı bir işlem uygulayabilir.

4- biwanetwork.net kendi çıkarlarını korumak doğrultusunda hesaplara istediği gibi müdahale edebilme hakkını saklı tutar.

5- biwanetwork.net kendi çıkarlarını korumak doğrultusunda hesapları feshetme hakkını saklı tutar.

6- biwanetwork.net adresine kayıt olarak bu sayfada yazan kuralları, kayıt sözleşmesini ve satış sözleşmesini kabul etmiş olursunuz.

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

1- Sunucuya yapılan kredi yüklemeleri birer bağış sayılmaktadır ve iade mümkün değildir.

2- 18 yaş altı kişilerin yaptığı kredi yüklemeleri ebeveynlerinin/yasal vasilerinin sorumluluğudur. 18 yaş ve üstü kişilerin yaptığı kredi yüklemeleri kendilerinin sorumluluğudur.

3- Kurallara uyulmaması durumunda sunucuya yapılan kredi yüklemelerine ve mağaza harcamalarına bakılmaksızın kurallar uygulanır.

4- Mağazadan alınan ürünler alındıkları anda aktifleştirildiklerinden dolayı iadesi olmayacaktır.

5- Alınan ürünlerin başka hesaplara aktarılması mümkün değildir.

6- Tüm satışlar kesindir, iade yapamaz, durduramaz, sunucuyu ödemenizi geri ödemesi için geri almak için gerekli herhangi bir yolla kredilendiremezsiniz. Bunu yaparken sunucuda/Discord sunucusunda devam etmekte olan hesabınıza izin vermeme ve başka kredi yükleme işlemlerinin eklenmesine veya alınmasına izin vermeme hakkımızı saklı tutarız. Zorla geri ödeme durumunda tazminat almak için gerekli yasal veya tahsil işlemlerini yapma ve hesabını feshetme hakkımızı saklı tutarız.